• Озеленення по ужгородськи, або як знищити місто-сад

  Виявляється Ужгородська міська рада за три роки витратила  2,6 мільйони гривень на озеленення та утримання зелених насаджень в місті. Таку відповідь отримав громадський активіст “Демальянсу”- Ференц Бакі на свій інформаційний запит. На що ж саме пішли ці кошти?

  Ужгород місто-сад, так називали раніше наше прекрасне місто. Сьогодні ми бачимо що цей статус наше місто поступово втрачає. Сакури, за котрих приїжджають туристи навіть з Японії, в жахливому стані. Їх ніхто не обрізає та не утримує в належному стані. Найдовша в Європі липова алея не обрізалась вже декілька років, дерева загрожують просто впасти людям на голову. Платанову алею, котра запропонована до внесення в перелік памя’ток садово-паркового мистецтва  яка розташована на Слов’янській набережні знищують забудовники, будуючи прямісінько на коріння дерев, також тут було зрізано декілька сакур. На вулиці Капушанській вирізали декілька десятків дерев, ніби під будівництво дороги якої ніхто не бачив. Також багато випадків вирубки дерев власниками прилеглих будинків. Наприклад по вул. Володимирській було знесено три липи, вартість яких становить 11500 грн..
  1

  Написані заяви до Прокуратури, Міської ради та природоохоронної прокуратури. Це дійство бачило десятки людей, є фото та відеодокази а міліція вже скоро рік не може знайти та покарати винних. Згодом активісти з’ясували що дерева зрізав ДАІ-шник…  Міська влада та міліція нехтує захистом зелених зон.

  За всю історію незалежності України в Ужгороді не було засновано ні одного парку. Навпаки, деякі зникли зі списків та були приватизовані депутатами, або віддані в оренду на десятки років незрозумілим фірмам. Так сталося з парками “Перемоги” та “Боздошським”.

  Аварійна Сакура в центральній частині міста

  Також велика проблема з аварійністю старих зелених насаджень міста. Жеки та нищевказані приватні підприємці просять по декілька тисяч гривень за обрізку чи знесення аварійних дерев. Це при тому що кожен рік на це виділяють чималі бюджетні кошти, понад мільйона гривень на рік. У відчаї люди беруться обрізати дерева самотушки, це загрожує смертельними травмами та штрафом за самовільне знесення зелених насаджень. Не кроновані знищують автомобілі та несуть велику загрозу людям, наприклад: У Києві на машину впало дерево: загинула дитина.

  За три роки в місті висадили всього 145 дерев, з них 75 по вул. Собранецькій та по пр. Свободи  у 2013р., та 70 шт. біля пам’ятника Визволителям.  В нашому місті кожен рік знищуються сотні дерев, за вищевказану суму можна закупити на багато більше саджанців. Наприклад саджанці дерев породи липа, платан, сакура висотою 2-3 м. коштують в р-ні 1000 грн. За мільйон гривень, котрі витратили чиновники за 2013 рік, можна було придбати одну тисячу дерев, та оновити зелені насадження міста Ужгород. Натомість чиновники списують кошти невідомо куди. Це схоже на якусь схему для відмивання бюджетних коштів…

  Потрібно негайно вирішувати ситуацію із зеленими насадженнями в місті. В першу чергу треба захистити існуючі насадження, для цього міська рада має провести інвентаризацію зелених насаджень. Тоді вже можна буде вирішувати де доцільно проводити висадження, або вирізку дерев. Тільки так ми можемо врятувати наше місто, зберегти його красу та відновити статус “Ужгород місто-сад”!

   

  ОзелененняНа Ваш інформаційний запит від 08.05.2015 року з приводу касових видатків на послуги з «Озеленення та утримання зелених насаджень» у 2013, 2014, 2015 роках повідомляємо.
  На послуги з «Озеленення та утримання зелених насаджень» казначейською службою проведено касові видатки, а саме:
  1. Поточні видатки, що включають у себе обрізку, вирізку дерев, викошення зелених зон, копання/прополювання квітників, садіння однолітників, стрижка живоплоту/кущів, транспортні послуги автогідропідйомника та вантажних автомобілів

  • 2013 рік – 1 1 98 912,48 грн. Надавачами послуг виступали КПЗГ «Агромікс», ПП«Двірник», ПП«Прибиральник Плюс».
  • 2014 рік – 1141815,11 грн. Надавачами послуг виступали КПЗГ «Агромікс» (пролонгована угода), ТОВ «Ужагромікс», ТОВ «Наш Добробут», ТОВ Фірма «Підзамок», ПП«Прибиральник Плюс», КП «ЖРЕР-4», КП «ЖРЕР- 5», КП «ЖРЕР-8».
  • 2015 рік — 2 63836,89 грн. ТОВ «Ужагромікс», ТОВ «Наш Добробут», ТОВ Фірма «Підзамок», 1Ш «Прибиральник Плюс», КП «ЖРЕР-4», КП «ЖРЕР-5», КП «ЖРЕР-8».

  2. Повідомляємо, що у відповідності до укладених угод, проведено висадку
  в наступних місцях, а саме:
  – 2013 рік – КПЗГ «Агромікс» Капітальний ремонт зелених насаджень по вул. Собранецькій та по пр. Свободи, де висаджено 75 дерев (липа, сакура) та 150 кущів (спірея, вейгела, чубушник, форзиція) відповідно;
  – 2014 рік – ТОВ «Ужагромікс» – Капітальний ремонт зелених насаджень в м. Ужгороді (озеленення прилеглої території біля пам’ятника Визволителям), де висаджено 36 кущів (ялівець, калина, вейгела) та 70 деревних насаджень (туя, ялина, тис).

  Facebook Comments

Leave a reply.