• Реформування органів прокуратури від Юрія Луценка. Міф чи реальність?

  Пройшло більше двох років після подій на Майдані, президент України Петро Порошенко змінив вже четвертого Генерального прокурора України, призначивши  Юрія Луценка.

  Усі попередні кадрові спроби у Петра Порошенка виявилися невдалими.

  З 24 лютого по 18 червня 2014 року обов’язки Генерального прокурора України виконував Махніцький Олег Ігорович, який став першим пілсямайданівським очільником ГПУ.

  махно

  Як написав у своєму блозі на «Українській правді» народний депутат Сергій Лещенко, саме генпрокурор «свободівець» Олег Махніцький в березні 2014 року не подав у санкційний список Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна. Окрім того, його наступник Віктор Шокін в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» звинуватив екс-генпрокурора Олега Махніцького в ігноруванні ряду доказів та  затягуванні розслідування злочинів Майдану.

  ярик

  Віталій Ярема очолював Генеральну прокуратуру України  з 19 червня 2014 по 10 лютого 2015 року.

  Основна претензія до нього також  стосувалася затягування розслідування злочинів Майдану.  Окрім бездіяльності, в докір ставилася й можлива корупція. Яремі часто згадували його заступника та близького соратника Анатолія Даниленка, який декілька років тому незаконно заволодів великою земельною ділянкою.  З нещодавньої інформації журналіста Дмитра Гнапа відпочинок  Екс-генпрокурора Яреми в Дубаї коштував  2 тис. доларів на добу.

  шок

   

  Віктор Шокін керував Генеральною прокуратурою України  з 10 лютого 2015 по 3 квітня 2016.

  З того, що запам’яталося про Віктора Шокіна – це справа діамантових прокурорів, які мали відношення до родини Шокіна, провальна реформа органів прокуратури та мільйонні статки цивільної дружини Оксани Гриневич і їх спільної дитини.

  http://photo.unian.net

  Після натиску громадськості та окремих народних депутатів,  президент 12 травня 2016 року  призначив четвертого післямайданівського Генерального прокурора України  – Юрія Луценка. 

  Прихід  до влади Юрія Луценка не обійшовся без скандалу, оскільки спеціально для Юрія Луценка  Верховною Радою був прийнятий окремий закон, що дозволив йому обіймати посаду Генерального прокурора без юридичної освіти.

  Свою діяльність Юрій Луценко розпочав із анонсування двох головних завдань 2016 року:

  Перше завдання –  Юрій Луценко сформулював дослівно: «Відновлення довіри до прокуратури через очищення».

  Друге завдання – Юрій Луценко зазначив: «Ловити велику рибу щодо тих, хто розкрадав та розкрадає країну на міліарди».

  Зазначені заяви  Юрій Луценко  робив неодноразово в т.ч. на телебаченні, а саме:

  24.05.2016 року в ефірі 112 каналу політолог та блогер Тарас Березовець повідомив результати зустрічі Генерального прокурора України Юрія Луценка із блогерами, а саме: «Генеральний прокурор пообіцяв, що прокурори не будуть недоторканими, особливо це стосується майна навіть не на самих прокурорах, а на членах їх сімей, тобто будуть переглянуті декларації їхніх найближчих родичів для того, щоб мати підстави для звільнення цих людей як мінімум».

  На ефірі 112 каналу на 9-й  хвилині ток-шоу “Люди. Hard Talk. LIVE”  23.07.2016  Юрій Луценко зазначив, що очищення відбудеться у два етапи:

  Перший етап почався із призначення Петра Шкутяка, добровольця Айдару, який був поранений під луганським аеропортом, керівником робочої групи перевірки доброчесності прокурорів. Що для цього потрібно? Зайти на сайт прокуратури, знайти прізвище того, кого громадяни країни вважають недоброчесними прокурорами, знайти віконце з блискавкою та поставити відмітку. «Після цього почнеться службове розслідування і в разі, якщо людина живе в двокімнатній квартирі, а насправді у триповерховому особняку, людина, яка показа в декларації «москвіч», а має «майбах». Це попередня очистка. «Разом із громадою ми зможемо попередньо очистити», – зазначив Юрій Луценко. 

  Другий етап – створення органу, який буде виявляти хабарників в ГПУ – генеральної інспекції.

  Закарпатський осередок Демальянсу разом з рядом громадських організацій вирішили розібратися, як насправді відбувається перший етап реформування органів прокуратури від Юрія Луценка, а саме: «Відновлення довіри до прокуратури через очищення».

  Нагадаємо, що очищення мало б відбуватися за сигналами  громадян, які виявили  недостовірну інформацію у деклараціях прокурорів.

  Так, 21 травня лідер Демократичного Альянсу в Закарпатській області Олександр Пересоляк,  головний редактор газети «Сила народного  контролю» Лариса Ступак та фотокореспондент Ярослав Сайкевич і  співзасновник ГО «Ужгородська громадська рада» Анастасія Бачинська відвідали помешкання колишнього прокурора Закарпатської області Володимира Янка у м. Яремче.

  Під час візиту з’ясувалося, що у м. Яремче Володимир Янко користується затишною Віллою  “Карпатський замок” 454 м2, яка записана на колишню дружину прокурора Галину. Звісно, що свій мальовничий маєток прокурор не задекларував, навіть для цього з дружиною розлучився за 20 днів до граничного терміну подання декларації 31 березня 2016 року.

  DSC_0198

   

  Виявивши недоброчесного прокурора, активісти звернулися саме до Юрія Луценка із проханням виконати свою обіцянку та очистити прокуратури від корупціонера. До звернення додали інші факти корупції.

  Перша відповідь Генеральної прокуратури за 16 червня була приголомшлива: ГПУ не має компетенції перевіряти достовірність декларацій та перенаправляє звернення до Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області.

  відповідь на корупц 1

  Здавалося б, як таке може бути? Генеральний прокурор на всю Україну анонсує перевірку декларацій прокурорів, а ГПУ їх просто перенаправляє у інший орган та говорить про відсутність компетенції?

  Тоді представники Демальянсу вирішили перевірити, можливо, Юрій Луценко дійсно “не в курсі”, що роблять його підлеглі, а тому аналогічне звернення подав народний депутат України Сергій Лещенко.

  лещ

  І от, ймовірно з’явилося світло у кінці тунелю – відповідь, що наказом Генерального прокурора Юрія Луценка від 7-го липня розпочата службова перевірка щодо прокурора Володимира Янка.

  Однак, радість панувала не довго. Вже 14 липня відбулися події, які поставили під сумнів усі результати перевірки декларацій та наміри Юрія Луценка очистити органи прокуратури. Не дочекавшись результатів перевірки прокурора Янка, Юрій Луценко призначає його прокурором Луганської області. Такі дії мали в очах активістів вигляд «заслання прокурора до того часу, поки все заспокоїться».

  Обурені активісти задають Юрію Луценко незручні запитання в Ужгороді під час  представлення нового прокурора Закарпатської області.

  Генеральний прокурор Юрій Луценко починає заперечувати свою компетенцію по перевірці декларацій, а згодом підтверджує, що сам читав звернення Демальянсу і третина звернення йому виявилася обґрунтованою. 

  Можливо справедливість переможе? Аж ось приходить довгоочікувана відповідь з Генеральної прокуратури на звернення Демальянсу та народного депутата Сергія Лещенка,  підписана не самим генеральним прокурором звісно,  а його підлеглим, відповідальним за внутрішню безпеку Генеральної прокуратури.

  Суть відповіді дуже проста: прокуратура не має компетенції складати протоколи про корупційне правопорушення відносно власних підлеглих. А прокурор Володимир Янко об’єктивно не міг у декларації зазначити спільний зі своєю колишньою дружиною маєток у с.Яремче, оскільки вона відповідні відомості йому не надала та заборонила висвітлювати їх у декларації. Таким чином перевіркою встановлено, що у прокурора Володимира Янка не було умислу на невідображення відомостей у декларації.

  Копия відповідь луц 1

  Такі висновки Генеральної прокуратури звучать як мінімум смішно, оскільки реєстри власності в Україні відкриті з 2015 року, а головне прокурором Володимиром Янком інформація про мальовничий маєток у с. Яремче  вже відображалася у попередній декларації за 2014 рік і такий набутий подружжям під час шлюбу.

  Все могло б бути дуже смішно, якби не було так сумно.  Адже Генеральний прокурор України Юрій Луценко оголосив перед всіма Українцями своє головне завдання на 2016 рік: «Відновлення довіри до прокуратури через очищення».  А прикрим є те, що на даному конкретному прикладі перевірки декларації колишнього Закарпатського обласного прокурора Юрій Луценко як то кажуть «спалився». Адже саме він був обізнаний із даним зверненням у деталях та, як кажуть, тримав перевірку під особистим пильним наглядом.

  Висновки.

  Таким чином Генеральний прокурор України Юрій Луценко не пройшов перевірку на щирість своїх намірів очистити органи прокуратури від корупціонерів.

  Це може бути пов’язано ще й з тим, що за плечима прокурора Янка стоять доволі впливові особи, а саме: колишній керівник Укрзалізниці такий собі пан Костюк, з дочкою якого одружився син прокурора Володимира Янка.

  Ужгородська правда вже писала про колосальні статки 23-річної невістки прокурора Янка.

  Але ж якщо Юрій Луценко перебуває у змові з корупційними олігархами на кшталт Костюка? Тоді чим відрізняється його діяльність на посаді від діяльності його попередників? Чого варті його тези та наміри «Ловити велику рибу щодо тих, хто розкрадав та розкрадає країну на міліарди»? Висновки зробіть самі…

  Facebook Comments

Leave a reply.