• Тримай вора з «Автодора»

  …або як розкрадають 1 717 305 грн. виділених на ремонт доріг у м. Ужгороді

  Нещодавно, 16 вересня, водії та мешканці обласного центру були свідками «асфальтозаляпувальних» робіт на проспекті Свободи, які в документації шляховиків прийнято називати ремонтом доріг. У зв’язку зі значним затором та суттєво зниженою швидкістю руху, всі мали змогу розгледіти технологію такого ямкового ремонту, а саме – розкатування асфальту до товщини, як кажуть у народі, леза бритви. Звичайно, такий асфальт, завтовшки ледь не сантиметр, розтане весною, а то і раніше разом зі снігом.

  Глибина ям на ужгородських дорогах

  У відповідності такого ремонту до вимог законодавства спробувала розібратися група громадських активістів Ужгорода: Ярослав Козич, Роман Молдавчук, Олександр Пересоляк, Ференц Бакі.

  Отже, як виявилося, цей ремонт у документах називається: «ямковий ремонт асфальтобетонного покриття доріг м. Ужгорода».

  Згідно з оголошенням, опублікованим у «Віснику державних закупівель» №22 (765) від 18.03.2013 року (№ оголошення 088679), переможцем тендеру на ремонт дороги на пр.Свободи є таке собі підприємство «Будавтодор».

  При цьому тендерною документацією передбачається, здійснення наступних видів робіт:

  Тендерна документація м.Ужгород пр.Свободи «Будавтодор».

  Тобто згідно з умовами виділення державних коштів «Будавтодор» зобов’язаний дотримуватися певних вимог під час проведення ремонту доріг, а саме: витримати товщину асфальтового покриття не менше 5 см!!!

  Але під час проведеного активістами 18.03.2013 р. контрольного обміру «підготовлених» до укладки асфальту ям на проспекті Свободи виявлено, що глибина їх є нерівномірною, та в більшості місць сягає від 1 до 3,5 см.

  Але під час проведеного активістами 18.03.2013 р. контрольного обміру «підготовлених» до укладки асфальту ям на проспекті Свободи виявлено, що глибина їх є нерівномірною, та в більшості місць сягає від 1 до 3,5 см. Запланованих замінених люків та решіток зливоприймачів тощо, визначених тендерною документацією, помічено не було. Саме в такі ями й було встановлено асфальтобетонне покриття на іншому боці Проспекту і транспортному мості.

  Звичайно, за усталеною практикою акти виконаних робіт підписуються в кабінетах, а товщина та площа «залатаних» у такий спосіб ям просто переписується з тендерної документації зі словами: «хто це буде перевіряти»… На жаль, контрольні штроби (розрізи покриття) з метою перевірки якості виконаних робіт і товщини шару встановленого асфальту в Ужгороді проводити не прийнято й ніколи не проводились…

  Варто зауважити, що в межах цього тендеру, очевидно, без втручання правоохоронних органів «Автодором» будуть «залатані» аналогічним чином вулиці Берчені, Баб’яка, Богомольця, Галана, Дворжака, Декабристів, Доманинська, Оноківська, Павлова, Стефаника, Перемоги, Тургенєва, Шахтарів, Легоцького, Другетів, Стародоманинська, Анкудінова, Бєлінського, Достоєвського, Котляревського, Ужанська, Гагаріна, Болотинська, Урожайна, Заньковецької, пр. Свободи, пров. Приютський, пл. Др. Народів-транспортний міст.

  Загальна площа ям, які планувалося полагодити, становить 5700 кв.м. яка є кінцевою, з легкими відхиленням, аби не «придрались». Ось і маємо, що при так званій економії від ПрАТ «Будавтодор» на дорогу попаде в кращому разі менше половини від запланованого об’єму асфальту. У грошовому еквіваленті це становить 850 тис. грн. з виділених на це – за рахунок наших з вами податків – 1 млн. 717 тис. грн.!

  Громадські активісти Ужгорода: Ярослав Козич, Олександр Пересоляк,

  У свою чергу мешканці міста за такого ремонту доріг приречені кожної весни спостерігати картину, яка схожа на наслідки військового бомбардування другої світової війни.
  Однак, як виявляється, ужгородські ями мало хвилюють наших чиновників, які преспокійно їх проїжджають на своїх іномарках останньої моделі.

  Далі буде…

  Олександр ПЕРЕСОЛЯК, громадський активіст Ужгорода

  http://www.sribnazemlja.org.ua/2013091910893/news/golovna/trymaj-vora-z-lavtodorar-abo-jak-rozkradajut-1-717-305-grn-vydilenyh-na-remont-dorig-u-m-uzhgorodi-10893.html

  Facebook Comments

Leave a reply.