• Ужгородська міськрада відмовилась від безкоштовного П.З. – це занадто дешево!

  Міська рада не може використовувати вільне програмне забезпечення, тому що за нього не треба платити!? 🙂
  02.03.2016 року ужгородські активісти – Ференц Бакі та Олександр Кравченко звернулися до міського голови Ужгорода – Богдана Андріїва щодо можливості використання програмного забезпечення з відкритим сирцевим кодом для офісної роботи. Навіть запропонували свою допомогу… Згодом отримали цікаву відповідь від  заступника мера – Іштвана Цапа котра суперечить навіть законодавству котре процитоване у відповіді. А саме: Закон дозволяє легалізувати П.З. шляхом придбання, або використання П.З. з відкритим серцевим кодом. 

  Можливо чиновники зрозуміли цю постанову так що вона забороняє використовувати вільне П.З., але це не зовсім так.


  Це міській раді не завадило, витратити на оновлення сайту міської ради понад 50 тис. грн. з бюджету. Проблема в тому що новий сайт теж базується на вільному програмному забезпеченні (WordPress Ліцензія GPLv2), навіть шаблон використаний безкоштовний. 🙂 Це при тому що комерційні системи від провідних компаній, такі як: 1С-Бітрікс Портал державної установи управління коштують біля 50 тис. 🙂
  Але краще заплатити ФОП Ілляш В.В., та отримати не поганий відкат біля 1300 доларів. (ціна такого сайту в ужгородських веб студій або фрілансерів від 200 до 500 $)  Також для чиновників міської ради, процитую наступний текст:

  “Відповідно до Концепції легалізації програмного забезпечення та боротьби з нелегальним його використанням, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 травня 2002 р. № 247-р, одним з основних організаційних заходів щодо легалізації програмного забезпечення є використання безкоштовних аналогів комерційного програмного забезпечення.
   
  У Концепції Державної цільової науково-технічної програми використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 № 1588-р, зазначається, що міжнародний досвід свідчить, що, незважаючи на необхідність значних витрат на початковому етапі запровадження використання програмного забезпечення з відкритим кодом замість пропрієтарного, економія в подальшому в масштабах держави може становити близько 80 – 87 відсотків, включаючи витрати на адміністрування, адаптацію та перенавчання персоналу.
   
  Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади” від 04.03.2004 № 253 легалізація комп’ютерних програм в органах виконавчої влади – приведення використання комп’ютерних програм у відповідність до вимог законодавства про авторське право шляхом заміни неліцензійних примірників комп’ютерних програм на ліцензійні.
   
  Однак легалізація в широкому розумінні, крім заміни неліцензійних примірників комп’ютерних програм на ліцензійні, може передбачати забезпечення правомірного використання комп’ютерних програм взагалі (фінансування закупівлі ліцензійних копій комп’ютерних програм, заходи з переходу на безкоштовні аналоги комерційного програмного забезпечення).”
  Facebook Comments

Leave a reply.