• Ужгородську владу ніяк не змусять відмовитися від корупційних схем

  В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала: “Як змусити владу Ужгорода відмовитися від корупційних схем” .

  IMG_3052_0 (1)Олександр Пересоляк, керівник Закарпатського обласного осередку політичної партії «Демальянс», адвокат нагадав, що на розгляд до міської ради було подано проект рішення про електронні закупівлі (систему ProZorro), завдяки яким зменшилися би корупційні ризики при проведенні тендерів. «Однак виникли перепони, зокрема, ми отримали відповідь від заступника мера, що немає технічних можливостей запровадити таку систему, – каже Олександр Пересоляк. – Ми вбачаємо у цих діях те, що мер і заступники не бажають відмовлятися від корупційних діянь при проведенні державних закупівель. Готуємо проект рішення до депутатів на наступну сесію і маємо надію, що хоча б вони нададуть нашому місту таку можливість, уникнути корупції при держзакупівлях та зекономити для казни гроші».

  ВIMG_3045 (1)ікторія Слюсаренко, аудитор, судовий експерт, кандидат економічних наук детальніше зупинилася на сумах, які може зекономити місто, впроваджуючи сучасну систему електронних закупівель. «Наразі бюджет міста складає 600 млн.грн., до тендерні закупівлі складають близько 40% з цієї суми (240 млн.грн) Програма ProZorro дає можливість зекономити від 20 до 35% коштів, а це 48 млн.грн. Для порівняння: сума, виділена з бюджету для медико-реабілітаційного центру «Дорога життя» складає 700 тис.грн, на такі потреби можна було б виділяти більше, якби економилися гроші при держзакупівлях», – зазначила Вікторія Слюсаренко. За її словами, активісти хочуть системно унеможливити корупційні схеми. «Громада має бачити, що за її кошти закуповує місто»,- додала Вікторія Слюсаренко.

  IMG_3056Ференц Бакі, член громадської ради Ужгородської міської ради розповів, що з ініціативою запровадження системи ProZorro громадські активісти звернулися до місцевої влади ще 25 червня. Міська влада посилається на відсутність технічних можливостей. Натомість для роботи у системі потрібне тільки комп’ютер та інтернет, наголошує активіст. Ференц Бакі продемонстрував позитивні приклади роботи із системою в інших містах. Він, зокрема, зв’язався по скапу із представниками Черкаської ОДА та Луцької міськради, які розповіли журналістам про переваги роботи з електронними системами закупівель. Наталія Хмель, спеціаліст відділу програмного забезпечення Луцької міськради прокоментувала роботу у системі ProZorro та зауважила, що тільки на одній закупівлі було зекономлено 7 тис.грн. Вона також додала, що для запуску системи їм було достатньо тільки розпорядження від міського голови.

  zaholovok.com.ua

  Facebook Comments

Leave a reply.