• Ужгородський депутат виділив зелену зону своїм родичам

  Йдеться про сквер на вулиці Баб’яка та поздовжній асфальтований проїзд із пішохідним тротуаром, що між центральною дорогою та бетонним парканом заводу електроприладів ПАТ «Модуль М». Наразі дана територія огороджена дерев’яно-полотняним парканом, то ж, відповідно, як проїзд, так і прохід там неможливі.

   -ФОТОМАТЕРІАЛИ скверЯк виявилося, дана територія складається із двох однакових за площею (0,088 га) земельних ділянок та перебуває в приватній власності гр. Голубки В.І. із цільовим призначенням для індивідуального житлового будівництва. Дана територія відноситься до захисної зони зелених насаджень вулиці Баб’яка, тобто земель загально користування, а відтак, відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України, вона ніяк не могла бути передана у приватну власність. Водночас, будь-яке будівництво тут також порушує і Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», оскільки діючим Генеральним планом міста Ужгород житлова забудова тут не передбачена, а територія обмежена червоною лінією вул. Баб’яка та охоронною зоною інженерних мереж. Крім того, як виявилося в ході перевірки, забудовнику даної зеленої зони в 17 соток недостатньо, тому він ще й самовільно захопив прилеглу земельну ділянку із тротуаром та комунікаціями загальною площею 0,0347 га.Постає логічне питання: яким чином зелена зона, яка по закону не підлягала передачі у приватну власність, все ж була безоплатно передана 4 листопада 2010 р. Ужгородською міською радою під виглядом звичайних земель запасу?

  Про грубе порушення всіх можливих норм закону, регламенту міськради і здорового глузду згадував також у своєму журналістському розслідуванні журналіст Ярослав Гулан.

  Відтак, 27 жовтня 2010 року, тобто за день до чергових місцевих виборів, оперативно була скликана сесія міськради для «врегулювання» «неврегульованих» земельних питань. З-поміж іншого було прийнято рішення надати громадянам Горняк П.Ф. та Пак Р.Р. дозвіл на розробку проекту відведення у власність двох вищезазначених земельних ділянок площами по 0,088 га для індивідуально будівництва.

  04112010 Бабяка Маерчик пропозиціяА вже через 7 днів, тобто з неймовірною швидкістю, а точніше – з явним грубим порушенням термінів і порядку, визначених Законом України «Про місце самоврядування» та регламентом міськради, депутатом Павлом Маєрчиком вноситься з голосу пропозиція передати у власність вищезазначені земельні ділянки. Що голосуванням підтримується радою.

  У подальшому ж ці безоплатно отримані земельні ділянки переоформляються на маму того ж депутата, що і лобіював їх виділення, – Маєрчик Надію Михайлівну, та продаються мешканцю Тячівщини Голубка В.І. по 149 000 тис грн за кожну.

  Отже, завдяки явно корупційній схемі з «піджаками» за явних ініціативи та участі тодішнього депутата міської ради і секретаря земельної комісії пана Маєрчика, громада Ужгорода позбулася чергової зеленої зони, а згодом його сім’я отримала незаконну вигоду в розмірі майже 300 тисяч гривень.

  У зв’язку з цим мною було направлено відповідні звернення до земельної інспекції з проханням повернути громаді Ужгорода незаконно «прихватизовані» ділянки та притягнути винних осіб до відповідальності. Сподіваюсь, що правоохоронні органи вживуть також всіх вичерпних заходів, оскільки  конфлікт інтересів є очевидним, як і прямі ознаки зловживання владою особою, що зобов’язана була, відповідно до закону, захищати інтереси громади, а не обкрадати її.

  Слід зауважити, що П.Маєрчик пов’язаний «прихватизацією» за його каденції з десятка інших земельних ділянок в Ужгороді та їх скандальними забудовами. Однією із яких була нещодавня невдала спроба забудувати прибудинкову територію майже 4500 мешканців багатоповерхівок по вулицях Можайського – Генерала Свободи.

  На щастя, у цьому випадку Феміда захистила законні права та інтереси ужгородців. Однак одіозний екс-депутат не полишає спроб позбавити прибудинкової території із дитячими і спортивними майданчиками тисяч мешканців та в середу у Львові буде намагатися скасувати відповідне рішення Господарського суду Закарпатської області. Відповідне судове засідання за участі мешканців та активістів відбудеться в Львівському апеляційному господарському суді, 8.0 липня 2015 р. о 11:00 годині, за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81. Контактна особа: громадський активіст Олександр Волосянський.08062015 Земінспекція звернення (1)

   

  Facebook Comments

Leave a reply.